Özürlü Engelliler için Mavi Kapak Toplama Kampanyası

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Özürlü ve Engelliler Derneği tarafından ‘Altın Eller’ isimli mavi kapak toplama kampanyası düzenlendi.

– Kampanya ile ilgili bir açıklama yapan Dernek Başkanı Enver Güçyeter, “Bugüne kadar tüm çalışmalarımızda halkımız ve sivil toplum kuruluşlarının büyük desteğini gördük.

– Bu kampanyamız da da desteklerini bekliyoruz. Unutmayalım ki her plastik kapak engellilerimiz için bir umut ışığı olacaktır. Psiko-sosyal model örnek alınarak hazırlanan projemizle ‘Her engelli dostunuz, bir arkadaşınızdır’ sözü benimsetilerek mevcut olan engelli sevgisinin de arttırılması düşünülmüştür. ‘Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır’ sloganı ile hazırlanan proje ile ilgili olarak halk arasında mavi kapak olarak da bilinen cam ve plastik şişelerin çeşitli renklerdeki plastik kapakları toplanmaktadır. Toplanan kapaklar geri dönüşümleri için anlaşmalı kurumlara teslim edilecektir.

Her 75 bin adet plastik kapağa karşılık olarak bir adet tekerlekli sandalye temin edilecektir.

Bugüne kadar tüm çalışmalarımızda halkımız ve sivil toplum kuruluşlarının büyük desteğini gördük. Bu projemizde de desteklerini esirgemeyeceklerine eminiz” dedi.

Plastik kapaklarınızı Lütfen atmayınız. Toplama merkezlerine iletiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir