Halk Bankası Ulaşılabilirlik İçin Çalışmalara Başladı

*-Halk Bankası Ulaşılabilirlik İçin Harekete Geçiyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Halk Bankası Genel Müdürlüğü İnşaat ve Ekspertiz Dairesi Başkanlığına bağlı teknik personele yönelik Ulaşılabilirlik Teknik Eğitimi İstanbul Silivri Halk Bankası Bankacılık Okulunda gerçekleştirildi.

Eğitimde “Ulaşılabilirlik Nedir?”, “Ulaşılabilirliğin Önemi”, “Özürlü ve Engelli Tanımları”, “Ulaşabilir Olmayan Uygulama Örnekleri”, “Ulaşılabilirlik Standartları”, “Ulaşılabilirlik İçin Ne Yapmalı?”, “Tespit Formları Nedir ve Nasıl Kullanılmalı?” ve “Ulaşılabilirlik Mevzuatı” konularına yer verildi.

Açılışta konuşan Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ayhan Metin ulaşılabilirliğin öneminden ve yasal düzenlemelerden, Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanı Sayın Dr. Deniz Çağlayan Gümüş ulaşılabilirlikle ilgili uygulamalardan, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden Şehir Plancısı Sayın Sevinç Ayanoğlu ulaşılabilirlik mevzuatından bahsetti.

Halk Bankası personeli tarafından ilgiyle takip edilen eğitim programı ile Halk Bankası Genel Müdürlüğü ve bağlı şubelerinde ulaşılabilirliğin sağlanması için harekete geçilmesi planlanıyor.

One comment

  1. Teknoloji Blogu dedi ki:

    Gerçekten güzel bir çalışma umarım hedeflerine ulaşabilirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir