Özürlü Çocuklarını Hastaneye Götürebilmek İçin 50 Yaşında Ehliyet Aldı

Özürlü Çocuklarını Hastaneye Götürebilmek İçin 50 Yaşında Ehliyet Aldı

Yozgat’ın Yerköy İlçesinde, 50 yaşındaki kadın epilepsi ve zihinsel engelli 2 çocuğunu hastaneye götürüp getirmek için otomobil sürmeyi öğrenip ehliyet aldı.

Yozgat’ın Yerköy ilçesi yaşayan Şadiye İnci, biri epilepsi diğeri de zihinsel engelli iki çocuğunu hastaneye götürüp getirmede çok sıkıntı çekince otomobil kullanmayı öğrenip ehliyetini aldı. 4 Çocuk annesi olan Şadiye İnci çocuklarının birin epilepsi birinin de zihinsel engelli olduğunu belirterek, “Çocuklarımı hastaneye götürüp getirirken çok sıkıntı çekiyordum, bazen komşularımdan bazen akrabalarımdan yardım istemek zorunda kalıyordum. Eşim ehliyet almak istedi fakat yapılan sınavlarda yeteri kadar puan alamayınca ehliyet alamadı. Bunun üzerine ehliyeti kendim almaya karar verdim. Sürücü eğitim kursuna kayıt oldum. Kursa katıldım ve azmedip çok çalışıp B sınıfı ehliyetimi aldım” dedi.

Bundan sonra çocuklarını hastaneye kendisi götürüp getireceğini ifade eden İnci, “Benim dört tane çocuğum var. İkisi özürlü, ikisi sağlıklı, onlar için mücadele ediyorum. Çiftçilikle geçiniyoruz, durumumuz iyi değil, bu sebeple çocuklarımın rahatlıkla binip ine bilecekleri bir özürlü arabası alınması için devletimizden özellikle Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istiyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir